O mně

 
 

Jsem publicistka, editorka, korektorka, copywriterka a spisovatelka. Vystudovala jsem obor kulturní publicistika na Vyšší odborné škole publicistiky a téměř patnáct let jsem pracovala jako vedoucí editorka v nakladatelství PRESCO GROUP, vydávajícím kalendáře. Kromě toho také sama publikuji – poezii a prózu a věnuji se také novinářské práci (rozhovory, fejetony, reportáže ad).

 

Poezie a próza

V roce 1989 zvítězily mé verše v literární soutěži rozhlasového Mikrofóra a v témže roce je Mirek Kovářík představil ve svém pořadu Zelené peří v divadle Rubín. V roce 2013 vyšla má sbírka básní Soukromý herbář (nakladatelství Alfa-Omega) a román pro dívky Angela (vydavatelství Akcent), vydaný pod pseudonymem Martina Symerová. V letošním roce vydalo nakladatelství Alfa-Omega mou sbírku povídek Nechoď pryč.

 

Publicistika:

Už řadu let externě spolupracuji s různými periodiky (Naše kočky, Tina, Překvapení, Čas na lásku aj.), orientuji se převážně na rozhovory se známými osobnostmi, reportáže a fabulované příběhy. Mé články a rozhovory najdete také v internetovém deníku www.neviditelnypes.cz. Redigovala jsem několik kuchařek pro Ottovo nakladatelství a jako editorka jsem se podílela na exkluzivní fotografické publikaci Petera Nagye Book 1 (vyd. PRESCO GROUP). Od roku 1994 jsem členkou Syndikátu novinářů ČR.