O mně

Na volné noze podnikám od roku 2015. S tvorbou textů, korekturami a obsahovým marketingem pomáhám především jednotlivcům a menším firmám. Mezi mé klienty patří např. Cinema Time, pořadatel největšího letního kina v České republice, Multisport, přední výrobce kalendářů a diářů PRESCO GROUP, Modrá pyramida, Vessan Reality ad.

Vystudovala jsem obor kulturní publicistika na Vyšší odborné škole publicistiky a téměř patnáct let jsem pracovala jako editorial manager  v nakladatelství PRESCO GROUP, kde mýma rukama prošly možná tisíce kalendářů a diářů. 

Neustále se snažím vzdělávat a sleduji novinky v oboru, kromě copywritingu se zajímám o SEO a obsahový marketing. V poslední době jsem např. absolvovala SEO workshop (Robert Němec) a SEO školení (Pavel Ungr).


Už řadu let externě spolupracuji s různými periodiky (Naše kočky, Tina, Překvapení, Čas na lásku aj.), orientuji se převážně na rozhovory se známými osobnostmi, reportáže a fabulované příběhy.

Mé články a rozhovory najdete také v internetovém deníku www.neviditelnypes.cz, www.chytrazena.cz či www.femina.cz. Jako editorka jsem se podílela na exkluzivní fotografické publikaci Petera Nagye Book 1 (vyd. PRESCO GROUP) a také jsem redigovala několik kuchařek pro Ottovo nakladatelství. Od roku 1994 jsem členkou Syndikátu novinářů ČR.


Vydané knihy

2013 - sbírka básní Soukromý herbář (nakladatelství Alfa-Omega). Sbírka obsahuje mimo jiné i verše, které zvítězily v literární soutěži rozhlasového Mikrofóra a které Mirek Kovářík představil ve svém pořadu Zelené peří v divadle Rubín.

2013 - román pro dívky Angela (vydavatelství Akcent), vydaný pod pseudonymem Martina Symerová.

2016 - sbírka povídek Nechoď pryč (nakladatelství Alfa-Omega)