O mně


Píši odmala. Můj první uveřejněný text byl rozhovor s Petrem Mukem do dnes již neexistujícího deníku Telegraf. A od té doby se to se mnou táhne...

Na volné noze podnikám od roku 2015. S tvorbou textů, korekturami a obsahovým marketingem pomáhám nejen jednotlivcům, ale i menším a větším firmám. Mezi mé klienty patří např. Cinema Time, pořadatel největšího letního kina v České republice, MultiSport, přední výrobce kalendářů a diářů PRESCO GROUP, Modrá pyramida, Vessan Reality ad.

Vystudovala jsem obor kulturní publicistika na Vyšší odborné škole publicistiky a téměř patnáct let jsem pracovala jako editorial manager v nakladatelství PRESCO GROUP, kde mýma rukama prošly možná tisíce kalendářů a diářů. Díky tomu umím kalendář či diář také redakčně připravit.

Co mě baví

Když nepracuji, hodně čtu. Nejen beletrii (nejvíce si odpočinu při čtení romantických příběhů), ale i odborné články z oblasti obsahového marketingu, SEO a copywritingu, tedy oborů, které se staly mou vášní a v nichž se pravidelně vzdělávám. I proto jsem se zúčastnila SEO školení u Pavla Ungra a SEO workshopu u agentury Robert Němec. 

Kromě psaní se zajímám o feng-šuej, mám ráda zvířata (pravidelně přispívám na zvířata v nouzi a v útulcích), ale energii mi dodává i léto, zimy na horách, badminton, hořká čokoláda a samozřejmě má dcera.


Novinářka

Už řadu let externě spolupracuji s různými časopisy (Naše kočky, Tina, Překvapení, Čas na lásku aj.), nejvíce mě baví rozhovory, reportáže a fabulované příběhy.

Mé články a rozhovory si můžete přečíst také v internetovém deníku www.neviditelnypes.cz nebo na webech www.chytrazena.cz či www.femina.cz. Jako editorka jsem stála u vzniku exkluzivní fotografické publikace Petera Nagye Book 1 (vyd. PRESCO GROUP) a také jsem redigovala několik kuchařek pro Ottovo nakladatelství. Od roku 1994 jsem členkou Syndikátu novinářů ČR.


Spisovatelka

Když právě netvořím texty pro klienty, nejvíce se odreaguji při psaní básní, povídek a románů.


Vydané knihy

2013 - sbírka básní Soukromý herbář (nakladatelství Alfa-Omega). Sbírka obsahuje mimo jiné i verše, které zvítězily v literární soutěži rozhlasového Mikrofóra a které Mirek Kovářík představil ve svém pořadu Zelené peří v divadle Rubín.

2013 - román pro dívky Angela (vydavatelství Akcent), vydaný pod pseudonymem Martina Symerová.

2016 - sbírka povídek Nechoď pryč (nakladatelství Alfa-Omega)